Teraskatus ja päikeseenergia – tulus ning terviklik rohemõtlemine

Rohemõtlemine on moodne. Kas ka soodne? Päikeselt kokku kogutava energia tarbimine juba kindlasti. Panustamine tasub end kiiremini kui osatakse arvata. Märkimisväärselt nobedamini võib lahendusse panustatud summat kokkuhoiust rääkimata pensionisambaks hakata lugema tehes tulevikku vaatavaid otsuseid jooksvalt koos kodumaja ehituse või renoveerimisega. Paljudes valdkondades kehtiv tarkus, et korraga on soodsam, kehtib katuseehituse ja päikeseenergialahenduste sünergias aga eriti!

Jah, korraga on soodsam, palju soodsam!


Miks eelistada meid?

Konsultatsioon. Pole olemas võimatuid lahendusi, on keerulised olukorrad – leiame üheskoos lahenduse. Konsulteerime päikesejaama projekteerimis- ja paigaldusprotsessi, aitame suhtlemisel ametnikega, dokumentatsiooni vormistamisel ja abistame ka inverteri hooldamisel kuni seadme eluea lõpuni.

Lokaalne elektrienergia tootmine päikesepaneelidega. Paneelidega elektri tootmine on kasvav trend tagades suurema sõltumatuse elektrihinnast ja katkestustest. Päikesepaneelid ei tekita müra, ei vaja pidevat hooldust, töötavad iseseisvalt ning on loodussõbralikud.

Maja energiamärgis. Päikesepaneelid on soodsaim viis maja väärtuse tõstmiseks ja energiamärgise parandamiseks.

Paigalda uus katus koos paneelidega. Katus peab pidama. Paigaldades või vahetades katuse koos päikesepaneelidega samaaegselt kindlustame, et katuse veepidavus oleks tagatud. Paneelid paigaldus koos katusetöödega tähendab kokkuhoidu rahas ning ajas. Boonusena turvatunne – kogu vastutuse ja garantii võtab Teie eest kanda üks ettevõte.

Investeeringu tasuvus ja garanteeritud tootlikus. Investeeringu keskmine tasuvusaeg 10 aastat ning keskmine aastane garanteeritud tootlikkus 10%.

Elektriarve suveks nulli. Ise toodetud elektrienergia pealt ei pea tasuma liinitasu, taastuvenergiatasu, elektrienergia eest ja arvele lisanduvat käibemaksu.


AS Toode Solar meeskond:

RISTO NEEMRE
Päikeseenergialahenduste projektijuht
tel. 57100543
e-kiri: risto.neemre@toode.ee

RAIVO NEUTAL
Päikeseenergialahenduste projektijuht
tel. 5144543
e-kiri: raivo.neutal@toode.ee


 

Päikesepaneelide kalkulaator

SISESTA OMA AASTA ELEKTRIARVE KOOS KM-IGA


SINU ANDMED
Tarbitavad kWh aastas kWh
Sobilik süsteem kW
Tootlikkus energiat aastas kWh*
Vajalik katusepind m²
Investeeringu tasuvus aastat
Investeeringu tootlus %

 
 

Kui soovid täpsemat hinnapakkumist
   

   

   

   

   


   

  Tehniliste tingimuste failid

  Et saaksime kindel olla, et Teie eramajale rajatav päikeseelektrijaam on võimalik Elektrilevi võrguga siduda, palume Teil alla laadida tehniliste tingimuste taotluse. Taotlused on eeltäidetud 5,6,8,10 ja 15kW-stele Huawei inverteritele. Taotlustele palume lisada enda andmed(nimi, tarbimiskoha aadress ja Teie isikukood). Andmed leiate Eesti Energia elektriarvelt. Taotlejaks peab märkima inimese, kelle nimel on Eesti Energia leping. Lisaks palun taotluse alumisse ossa lisada Teie valitud nimi päikesejaamale.

  Peale andmete täitmist palun taotlus digitaalselt allkirjastada ja meile saata allpool oleva lingi kaudu

   
   
  Kui jääte tehniliste tingimuste taotlemisega hätta ja soovite meie abi, palun täitke ära allpool olevad kastid ja võtame Teiega ühendust, at abistada Teid tehniliste tingimuste faili täitmisel    


    

   Korduma kippuvad küsimused


   Kui tegemist on eramaja katusega ja jaam võimsusega kuni 15kW, lubatakse üldjuhul jaam rajada ehitusteatisega. Kui tegemist on abihoone, maajaamaga või puudub ehitisel kasutusluba, peab jaama ehitamiseks esitama ehitusloa taotluse.

   Inverteri kaitseaste võimaldab inverteri paigaldada välitingimustesse, kuid soovitav on inverter paigaldada hästi ventileeritud asukohta. Inverterit ei tohi paigaldada pööningule, tekib oht ülekuumenemiseks.

   Paneelid ei tee, kuid inverter “häälitseb” vähesel määral

   Kuna päikesepaneelidega katusele langeb oluliselt vähem UV-kiirgust, katusekatte eluiga pigem pikeneb.

   Mitmed inverterite tootjad pakuvad kaasa akupangalahendusi ja kontrollereid. Sageli on kuni 10kW inverteritel  küljes väljundklemmid akupanga ühendamiseks. 

   Ehitusteatisel puuduvad riiklikud maksud. Ehitusloa taotlemisel tuleb tasuda riigilõiv (ehitus- ja kasutusluba eraldi) ning omanikujärelevalve tasu.

   Esimese asjana tuleb inverter vooluvõrgust lahutada. Igat sellist olukorda tuleks kutsuda inspekteerima asjatundja, kuna tõenäoliselt on paneel kasutamiskõlbmatu ja võib hävineda ka inverter.

   Juhul kui soovite päikesepaneelid eemaldada või neid ümber tõsta, on  avad katusekattes võimalik täita remontkruvidega, mis tagavad piisava veepidavuse.

   AS Toode on päikesepaneelidega katustele välja töötanud spetsiaalse kõrgema lumetõkke kinnituslahenduse, mis takistab paneelidelt tuleva lume kukkumist.

   Päikesepaneele ei tohi puhastada terava ega kõva esemega (lume allatõmbamislabida vms.). Kindlasti ei tohi jääd “lahti peksta”. Paneele võib puhastada pehmema harja või lapiga. 

   Kõik paneelide kinnitused, mis nõuavad katusekatet läbistava kruviga kinnitamist (trapets- ja kiviprofiil) kinnitatakse tihendiga kruvidega.

   Inverter ja paneelid lammutatakse elektroonikakomponentideks. Päikesepaneeli alumiiniumist raam läheb taaskasutusse, räni kui looduslik aine laguneb mõne aja möödudes. Plastik sulatatakse üles ning suunatakse taaskasutusse.

   Paneeli pinna (mitte raami) värvus sõltub tootmisel kasutatud kristallist. Paneeli element valmistakse polü- või monokristallelementidest. Lihtsustatuna väljendudes mono = must, polü = sinine.

    


    

   Swedbanki Päikesepaneelide laen

   • Laen sobib päikesepaneelide ostuks ja paigaldamiseks Sinu majale, katusele või maale.
   • Fikseeritud intress on kõigest 4,9%.
   • Tagatist ega sissemakset ei ole vaja.
   • Võimalus laen enne tähtaega tasuta tagasi maksta.
   • Laenuperiood kuni 10 aastaks.
   • Täida laenutaotlus internetipangas.

   Laenu pakub Swedbank AS. Tutvu tingimustega ja pea nõu. Krediidikulukuse määr on 5,39% aastas järgmistel näidistingimustel: laenusumma 10 000 €, fikseeritud intress 4,9%, lepingutasu 100 €, laenu tähtaeg 7 aastat, tagasimaksete arv 84, tagasimaksete summa 11 860,13 €, krediidi kogukulu 1860,13 €, krediidi kogusumma 11 960,13 €.

   Link Swedbanki lehele

   Kui soovid ärikliendina päikesepaneelide laenu, siis saad seda taotleda Swedbanki ärikliendi pakkumiste lehel


    

   LHV roheline järelmaks


   Järelmaks teeb ostmise mugavaks

   • Vastus taotlusele mõne minutiga
   • Krediidisumma 50 – 15 000 €
   • Sissemakse alates 0 eurost
   • Kuumakse alatest 1 eurost
   • Puudub igakuine haldustasu
   • Tasuta ennetähtaegne tagastamine

   Taotluse tegemiseks ei pea sul olema LHV pangakontot.

   Rohelise järelmaksu tingimused

   • Otsus järelmaksu anda kehtib 90 päeva
   • Intress on 4,9% laenujäägilt
   • Lepingutasu alates 9,90 eurost.
   • Lepingu pikkus 3-72 kuud

   Lisateavet saad lhv.ee/jarelmaks või 6 802 700


    

   Küsi meilt nõu     

     

    Loe lisaks:

    Päikesepaneelide kinnituslahendused
    Paigaldusjuhised
    AS Toode Solar – ole nutikas ning paigalda päikesejaam samaaegselt katusekattega