Kvaliteetne ja nägus MattNova pinnakattega teraskatus

Eestis kehtivad nõuded metallkatuste toorainele sätestavad minimaalsed näitajad plekilehe ja tsingikihi paksusele ning värvkattele. Just tsingikihi mass terasel on kõige olulisem näitaja, kui argumendiks on katusekatte eluiga. Enamik Eesti turul kasutatavatest värvkattega plekkidest on kaetud tsingikihiga 275 g/m² kohta, mis on igati asjakohane Eesti kliimas kasutamiseks.

Oleme juba aastaid oma tootevalikus standardina pakkunud nägusat Rootsi terasetootja Swedish Steel AB matti pinnakatet  MATTNOVA, millel näitaja on 350 g/m². Paksem tsingikiht tagab katusele veelgi pikema eluea ja võimaliku parima vastupidavuse korrosioonile. Eriti oluline on korralik tsingikiht plekilehe lõikeservades. Pinnakattega katuseplekile ei taga tema kestvust mitte ainult pinnakate, vaid tsingikihi paksus terasel. Matt pinnakate tagab nägusama ja korrektsema tulemuse võrreldes läikivate pinnakatetega visuaalse meeldivuse vaatenurgast. 

 

Käesolevast materjalist saab valmistada järgmisi populaarseid katusekatteid: kiviprofiil, kõik trapetsprofiilid, Klassik ja valtskatus.

Tehniline info:
Pinnakatte nimetus: MattNova
Tootja: Swedish Steel AB (Rootsi)
Terase mark: S280GD
Materjali nimipaksus: 0,50mm ja 0,60mm
Tsingikihi mass: 350 g/m²
Värvkatte paksus: 50 µm
Pinnakatte garantii: 15 aastat (agressiivseimas keskkonnaklassis kuni RC5)
Värvitoonid (0,50mm): RR11 (okkaroheline), RR23 (tumehall),RR29 (punane), RR32 (tumepruun), RR33 (must) ja RR750 (savikivipunane)

Valtsplekk-katuse valmistamiseks on pakkuda ka 0,60mm nimipaksusega ja nn. plekksepaplekist (TinSmithPro) pehmem tooraine. Loe siit pikemalt


Pildigaleriid enim MattNova pinnakattega plekist paigaldatavatest Klassik ja kiviprofiilidega katustest.

Lisalugemist:
Profiilplekkide paigaldusjuhendid
Toodete hooldusjuhendid
Pinnakatete garantiitingimused
Toimivusdeklaratsioonid ja sertifikaadid

 

        greencoat