Matt ja kvaliteetne katus

Eestis kehtivad nõuded metallkatuste toorainele sätestavad minimaalsed näitajad plekilehe ja tsingikihi paksusele ning värvkattele. Just tsingikihi mass raual on kõige olulisem näitaja, kui argumendiks on katusekatte või -toote eluiga. Enamik Eesti turul kasutatavatest värvkattega plekkidest on kaetud tsingikihiga 275 g/m² kohta, mis on igati asjakohane Eesti kliimas kasutamiseks. Kuid nüüdsest oleme enda tootevalikusse standardina võtnud nägusa Rootsi mati pinnakatte  MATTNOVA, millel see näitaja on 350 g/m². See tagab katusele veelgi pikema eluea ja võimaliku parima vastupidavuse korrosioonile. Matt pinnakate tagab nägusama ja korrektsema tulemuse võrreldes läikivate pinnakatetega. Kui hoone lähedal on männi- või kasepuid, tasub eelistada siiski libedamaid katteid, kuna matt pind korjab märksa paremini külge õietolmu.

Uus paksema tsingikihiga MattNova vahetab välja senise 275 g/m² tsingimassiga MattNova pinnakatte. Kõik 0,50mm plekist tellitud matid katusetooted toodame edaspidi 350 g/m² materjalist.

 

Käesolevast materjalist saab valmistada järgmisi profiile: Kiviprofiil, kõik trapetsprofiilid, klassik ja valtskatus.

Tehniline info:garantii50
Pinnakatte nimetus: Greecoat MattNova
Tootja: Swedish Steel AB (Rootsi)
Terase mark: S280GD
Materjali nimipaksus: 0,50mm
Tsingikihi mass: 350 g/m²
Värvkatte paksus: 50 µm
Pinnakatte garantii: 15 aastat (keskkonnaklassis kuni RC5)
Tehniline garantii: 50 aastat (keskkonnaklassis kuni RC4)
Värvitoonid: RR11 (okkaroheline), RR23 (tumehall),RR29 (punane), RR32 (tumepruun), RR33 (must) ja RR750 (savikivipunane)

Valtspleki valmistamiseks on olemas ka 0,60mm nimipaksusega ja nn. plekksepaplekist pehmem tooraine. Loe siit pikemalt


Lisalugemist:
Profiilplekkide paigaldusjuhendid
Toodete hooldusjuhendid
Pinnakatete garantiitingimused
Toimivusdeklaratsioonid ja sertifikaadid

 

        greencoat