Klassik profiili pööratud räästaserv on oluline

OLYMPUS DIGITAL CAMERASoovitame ostuotsuse langetamisel populaarse profiilpleki Klassik korral veenduda pööratud räästaserva olemasolus, mis tagab tugeva ja sirge räästajoone. Selline kruvivaba kinnitus meenutab tavapärast valtspleki räästalahendust, kus paani räästapoolne (alumine) serv kinnitatakse ümber stardipleki. Klassiku puhul annab see katusepaanile võimaluse kuumal suvepäeval paisudes pikisuunas liikuda ning seeläbi lainetab ja lokib katusekate visuaalselt märkimisväärselt vähem. 

Tehases ettevalmistatud pööratud räästaga Klassik hoiab märkimisväärselt kokku aega, mis kulub korrektse räästalahenduse vormistamisele juhul, kui soovitakse kruvivaba räästast. 

Leidub ka tootjaid, kelle Klassiku räästapoolne kinnitus vormistatakse paani läbistavate kruvidega. Selline lahendus ei võimalda paanidel kompenseerida soojuspaisumisest tingitud liikumist, räästaserva moodustab ühekordne ja topeltpaindeta ning enamasti üsna ebatasane lõikeserv.


Klassik katusekatte korral pöörake pakkumiste võrdlemisel tähelepanu järgmistele lõpptulemuse kvaliteeti ning paigalduskiirust mõjutavatele asjaoludele:
– Kas Klassiku paanidel on tehases eelvaltsitud “pööratud alumine serv”? Oluline paigalduskiiruse ning tugeva, sirge, kruvivaba, soojuspaisumist kompenseeriva ja ilmastikukindla räästalahenduse vaates.
– Kas tooraineks kasutatakse õige terasemargiga tooret? Liiga jäik tooraine ei taga korrektset lukkude sulgumist ning soojuspaisumisest tekib suvisel hooajal arvestatav müra paukumiste näol.
– Kas pinnakate on matt? Siledapõhjalisel katusekattel “peidab” matt pinnakate roovide ebatasasusest või muudest põhjustest tingitud lainetamised paremini kui läikiv materjal.
– Kas tooraine tsingisisaldus on minimaalselt 275 gr/m2 kohta? Soovitame lausa 350 g/m2, mis tagab kuni 50-aastase vastupidavuse läbiva roostetamise vastu. Värvkatteta pleki korral nõuab Eesti standard minimaalset tsingisisaldust 350 g/m2.


Peitkinnitusega profiilplekk “Klassik”
Kasulik laius: 480mm (+/-3mm)*
Min/max pikkus: 1100 / 7500mm
Valtsi kõrgus: 32mm
Luku kõrgus: 19mm
Toormaterjali paksused: 0,50mm ; 0,60mm  (0,45mm plekki Klassiku tootmiseks kasutada ei soovita!)
Toodetevad pinnakatted: Mattpolüester, GreenCoat MattPural BT, GreenCoat PuralBT, ZN
Värvivalik: RR-värvikataloog

* – kasulik laius võib olla veidi väiksem, kui esineb roovi ebatasasusi või kui paani all kasutatakse heliisolatsioonitihendit.

Galerii
Klassiku paigaldusjuhend
Toimivusdeklaratsioon
Hooldusjuhend

Loe lisaks, millistel juhtudel kasutada Klassik profiili ja millal valtsplekki.