KKK

Kui tegemist on eramaja katusega ja jaam võimsusega kuni 15kW, lubatakse üldjuhul jaam rajada ehitusteatisega. Kui tegemist on abihoone, maajaamaga või puudub ehitisel kasutusluba, peab jaama ehitamiseks esitama ehitusloa taotluse.

Inverteri kaitseaste võimaldab inverteri paigaldada välitingimustesse, kuid soovitav on inverter paigaldada hästi ventileeritud asukohta. Inverterit ei tohi paigaldada pööningule, tekib oht ülekuumenemiseks.

Paneelid ei tee, kuid inverter “häälitseb” vähesel määral

Kuna päikesepaneelidega katusele langeb oluliselt vähem UV-kiirgust, katusekatte eluiga pigem pikeneb.

Kas need on ikka paremad, kui minu naabri omad? Vastus: Paneeli pinna!(mitte raami) värvus sõltub kasutatud kristallist. Paneeli element tehakse polü- ja monokristallelementidest. Mono=must, polü=sinine üldiselt.

Mitmed inverterite tootjad pakuvad kaasa akupangalahendusi ja kontrollereid. Sageli on kuni 10kW inverteritel  küljes väljundklemmid akupanga ühendamiseks. 

Ehitusteatisel puuduvad riiklikud maksud. Ehitusloa taotlemisel tuleb tasuda riigilõiv (ehitus- ja kasutusluba eraldi) ning omanikujärelevalve tasu.

Esimese asjana tuleb inverter vooluvõrgust lahutada. Igat sellist olukorda tuleks kutsuda inspekteerima asjatundja, kuna tõenäoliselt on paneel kasutamiskõlbmatu ja võib hävineda ka inverter.

Vastus

Juhul kui soovite päikesepaneelid eemaldada või neid ümber tõsta, on  avad katusekattes võimalik täita remontkruvidega, mis tagavad piisava veepidavuse.

AS Toode on päikesepaneelidega katustele välja töötanud spetsiaalse kõrgema lumetõkke kinnituslahenduse, mis takistab paneelidelt tuleva lume kukkumist.

Päikesepaneele ei tohi puhastada terava ega kõva esemega (lume allatõmbamislabida vms.). Kindlasti ei tohi jääd “lahti peksta”. Paneele võib puhastada pehmema harja või lapiga. 

Kõik paneelide kinnitused, mis nõuavad katusekatet läbistava kruviga kinnitamist (trapets- ja kiviprofiil) kinnitatakse tihendiga kruvidega.

Inverter ja paneelid lammutatakse elektroonikakomponentideks. Päikesepaneeli alumiiniumist raam läheb taaskasutusse, räni kui looduslik aine laguneb mõne aja möödudes. Plastik sulatatakse üles ning suunatakse taaskasutusse.

Paneeli pinna (mitte raami) värvus sõltub tootmisel kasutatud kristallist. Paneeli element valmistakse polü- või monokristallelementidest. Lihtsustatuna väljendudes mono = must, polü = sinine.

Terasetootja kindlasti eluiga ei pikenda , aga loogika ütleb küll et UV-d saab plekk palju vähem

Kõikide kruvide all on seibid, mis kindlustavad, et vesi ei hakka kinnitusaukudest sisse jooksma. Jah , katusekruvid on tihenditega