Pinnakatted, värvikaart

Tooraine

Toorainena kasutame kuumtsingitud terasplekki. Peamine teraspleki vastupidavust iseloomustav näitaja on tema tsingikihi paksus, mitte ainult terasest tooriku paksus. Meie poolt pakutav õhuke terasleht on tsingikihi massiga 275 – 350 g/m². Paigalduse ja ekspluatatsiooni käigus tuleb vältida tsingikihi vigastamist, mis toob kaasa kiire korrodeerumise. Kasutusaja pikendamiseks toodetakse ka kaetud terasplekke, kus tsingitud kihile on lisatud erinevad värv- või plastikkatted. Need kindlustavad Teie katuste, fassaadide, vihmaveesüsteemide jm toodete nägususe ja vastupidavuse aastakümneteks.

klassikriba


Teraskatuse eelised:
 • Kerge
  Teraskatus on kivikatusest 10 korda kergem, mistõttu aluskonstruktsioon ei pea olema nii massiivne ja kallis. Seetõttu on teraskatus soovitatav renoveeritavatel hoonetel, kus ei soovita uuendada aluskonstruktsioone. Teraskatust saab paigaldada erinevalt kivikatusest väga lameda kalde korral!
 • Kiire
  Profileeritud paanid on täpses pikkusmõõdus tahvlid, mille korral paigaldatakse kuni 10m² korraga. Seetõttu on võimalik paigaldada suur pind lühikese ajaga!
 • Ilmastikukindel
  Teraskatus talub hästi temperatuuri suuri kõikumisi.Ta ei ole poorne materjal, mis sammalduks või puruneks pooridesse koguneva vee ja jää mõjul.
 • Värvivalik
  Meie värvikaart võimaldab valida umbes 25 erineva värvitooni vahel.
 • Soodne
  Teraskatus on tänu kiirele paigaldusele ja kergemale katusekonstruktsioonile soodsam kui paljud teised katusekatted.

 


Väidetavad teraskatuse puudused:
 • Teraskatus koliseb
  Seda loevad paljud potentsiaalsed kliendid teraskatuse miinuseks. Kogemusest johtuvalt võib väita, et sademetest tekkiv krõbin on häiriv hoonetel, kus puudub katusealune soojustus, aluskate, vahelagi st. altpoolt on nähtav terasplekk. Võib öelda, et sellisel juhul kolisevad kõik katusekattematerjalid. Eluhoonete korral on sademetest tingitud müratase normist tunduvalt allpool.
 • Teraskatus kardab torme
  Normidekohaselt kinnitatud profiilplekk (st. räästast, harjast ja viiludest 1m kaugusel olevas osas on tihendatud kruvisamm) ei karda ühtegi tormi ega maru. Väga oluline on kasutada professionaalset paigaldajat katusetöödel!
 • Teraskatus nõuab siledat alusroovi
  See “puudus” vastab tõele, rihtimata roovituse korral võib tulemus olla lainetav katus. Kasuta asjatundlikku paigaldusteenust!