Katuseliit otsib taas parimat katust

Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit kuulutas välja konkursi Aasta katus 2017, et tunnustada tublisid ja kvaliteetset tööd tegevaid ettevõtjaid, tutvustada avalikkusele häid katuselahendusi, tõsta Eesti katuse- ja fassaadiehituse taset ning propageerida katuse- ja fassaadimeistri elukutset.

ToodeKnoobus kollaažEelmise konkursil võitsime koostöös OÜ Knoobusega parima metallkatuse kategoorias esikoha.

Parimad katused valitakse neljas kategoorias: kivikatus, metallkatus, lamekatus ja rahvuslik katus ehk laud-,kimm-,sindel-,laastu-,rookatus jms.

Konkursile võib esitada nii eramaju, ühiskondlikke hooneid ja teisi rajatisi, kus on kasutatud viil- või lamekatusega seotud materjale ja lahendusi.

Konkursile oodatakse Eestis asuvaid katuselahendusi. Hooned peavad olema valminud aastatel 2016- 2017, ehituse alustamise aeg ei ole oluline. Töid võivad esitada eraisikud, erialaliidud, arhitektid, ehitusettevõtted sõltumata suurusest (nii ühemehefirma kui suurettevõtted), samuti hoonete omanikud.Üks esitaja saab esitada igasse kategooriasse kuni kolm tööd.

Hinnatakse sõlmede korrektset ja toimivat lahendust keerukuse astet ja lahenduse leidlikkust, vastavust töö teostamise aluseks olevatele standarditele, arhitektuurset lahendust (sobivust keskkonda ja miljöösse jt. tegureid). Hindamisele tuleb ka tööde üldine visuaalne kvaliteet, tellija arvamus katusemeistrist ja tööprotsessist, tööde toimumise kiirus ja aeg ning materjalide kasutamise julgus ja uudsus.

Hindamiseks kasutatakse ligi 25 erinevat kriteeriumit, punktide kogusummas enimteeninud töö osutub võitjaks. Töid hindab katusemeistritest, arhitektidest ja ajakirjanikest koosnev žürii.

Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidul on kavas esitada võitjad samuti kahe aasta tagant toimuvale Maailma katusemeistrite organisatsiooni IFD traditsioonilisele konkursile, kus Eesti katused on saavutanud häid tulemusi.

Katusekonkursile saab töide esitada kuni 29.märtsini 2018. Võitjad kuulutatakse välja messil Eesti Ehitab 2018.

Ülevaadet eelmise konkursi võidutöödest saab meenutada siin:
http://www.katuseliit.ee/parimad-katused-taas-valitud-aasta-katus-2015-voitjad/

EKFML logo