Katusemeistrite kongress Belfastis

17-20.novembrini toimus Belfastis (Põhja-Iirimaa) 58. IFD aastakongress. IFD on katusemeistreid ühendav, valdavalt Euroopa tegijatest koosnev ühendus. Peamiseks tegevuseks on organisatsiooni liikmete huvide kaitsemine ja edenedamine, seadusandluse loome, koolituste ja enesetäiendusvõimaluste loomine, normide ja reeglistike väljatöötamine ja ühtlustamine. IFD toetajaliikmed on enamik maailma suurimaid katuse- ja fassaadikatete tootjad (Eestis tuntumad kaubamärgid nagu Monier, Icopal, Velux, Roto, Fakro, Rheinzink jpt). Näiteks Suurbritannias kuuluvad IFD liikmeks üle 60% kogu Ühendkuningiigi katusetöödega tegelevatest ettevõtetest.


Ürituse kandvad tegevused on aastakongress, noorte katusemeistrite maailmameistrivõistlused katusepanekus ja erinevad alakomisjonid teemade täpsemaks aruteluks. Katusepaneku MM koosneb nö kohustuslikust kavast ja teisel päeval vabakavast. Sel aastal võisteldi nii lamekatuse panemises kui katuseaknaga kivikatuse paigaldamises. Auhinna jätsid koju nii Suurbritannia tegijad, viilkatuste osas läks võit Šveitsi.

Eestis moodustavad Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu samuti mitmed tuntud ettevõtted, sealhulgas ka AS Toode. Sel aastal külastas IFD aastakongressi Eesti 6-liikmeline delegatsioon. Loodetevasti on järgmisel aastal osalisi ja spetsialiste rohkem. Eesti osaleb üritusel vaatlejana ja taotleb IFD-ga liitumist lähiajal. Järgmine kongress toimub Dublinis, Iirimaal aastal 2011.

Vt.siit ka galeriid toimunust