MM-lt hõbemedal!

Meid Lääne-Virumaal aegade algusest esindanud OÜ Katusekeskuse meeskond koosseisus Edgar Karpov ja Siim Moldau (juhendaja Andres Annula) võitsid Bukarestis toimud maailmameistrivõistlustel metallkatuste kategoorias hõbemedali!

Metallkatuste ülesanne sisaldas kahte kohustuslikku ülesannet. Esimesel päeval tuli kandvale profiilile paigaldada esmalt aurutõke ja 100mm paksusega kivivill Knaufilt (KR-SK). Samast soojustusmaterjalist tuli teha ülespööre seinale etteantud kalde all. Villale paigaldati mikrotuulutust võimaldav aluskate, misjärel sai asuda katusekatte paigaldamise juurde. Selleks oli SSAB  niinimetatud pehme plekksepaplekk. Ettevalmistatud paanidest sai paigaldada vaid üksikud ribad, tänu katuseakna (Velux GGL seeria aken) asetsemisele stendis tulid osad paanid teha kohapeal käsitsi. Ühendamiseks tuli kasutada meile teada-tuntud topeltvaltsliidet. Paanide kinnitusklambrid olid sellised, mis läbisid kõiki kihte ning kinnitusid kandvasse trapetsprofiili, võimaldades samas soojuspaisumisest tekkivaid deformatsioone. Võistlusjuhend määras ära detailsed karakteristikud sõlmedele, kuid Katusekeskuse mehed tegid endale tuttavat igapäevatööd ja lõid juhendist paremal tasemel sõlmed, mis kestavad ka Põhjamaade karmimaid olusid. Ülespööre seinale tuli viimistleda liiteplekiga.

Teisel võistluspäeval tuli liita tasa- ja kumerpind titaantsingist katuskattega tootjalt VM Zinc. Paanid olid eelnevalt ettevalmistatud ja peamist raskust kujutas vettpidava kumera neelupleki loomine ning ühendamine paanidega. Selleks tuli kasutada juhendijärgset lahendust, mis meie kandis eriti tuttav ei ole – mitmeosalist neeluplekkide lahendust, mis omavahel ühendati jootmise ja haakevaltsi meetodil. Titaantsink haljal kujul ei ole kindlasti visuaalselt kõige kaunim materjal piiratud mahuga stendil kasutamiseks – ta näeb paigaldusjärgselt välja üsna ebameeldiv, kuid reaalsel katusel saab temast oksüdeerudes vägagi soliidne matt katusekate, mille omadused ajas vaid paranevad.

Kolmandal päeval tuli SSAB sileplekist luua enda fantaasiale vastavad seinakattelahendused.

Põhjalikum ülevaade kõigi kolme valdkonna võistlusülesannetest

Veelkord õnnitlused meie Rakvere meeskonnale eduka esinemise puhul ja tänud, et on olnud võimalus teiega aastaid koostööd teha!

Rohkem fotosid näeb meie Facebooki kontolt või Katuseliidu kodulehelt:
http://www.katuseliit.ee/mm-bukarest/