Selgusid parimad katusemeistrid

23.-24.maini 2014 toimusid Lätimaal Erglis järjekordsed võistlused Baltimaade katusemeistritele. Võisteldi valtsplekk-katuse, kivikatuse, lamekatuse ja bituumensindli võistluskategooriates. Eraldi arvestust peeti noorte (kuni 26.eluaastani) ja vanemate arvestuses. Eesmärgiks lisaks parimate meistrite leidmiseks Baltimaadest, oli selgitada rahvuslikud esindajad novembris toimuvatele IFD maailmameistrivõistlustele Bukarestis.
 

Võistlus toimus Erglis (ligi 100 km Riiast idas) seetõttu, et Erglis asub Läti suurim kutsekool, mis esimest õppeaastat koolitab riikliku tellimuse alusel katusemeistreid. Meenutame, et Eestis on sarnane õppesuund alustamas juba sellel aastal. Kõik võistlustel kasutatud stendid ja materjalid jäävad hiljem kutsekooli kasutada tulevaste meistrite koolitamiseks. Võistluse korraldus oli ladus, meeskondade käsutuses olid üsna piiratud mahuga stendid, kuid see muutis omakorda võistluse vaatajatele vägagi kenasti jälgitavaks. Võistluse ametliku osa poolelt jättis ehk mõneti soovida juhendmaterjalide kesisus või üldsõnalisus, mis tekitas arvuliselt pöördumisi kohtunike poole.

AS Toode esindus oli võistlustules kahe meeskonnaga. Eesti võistkonnad lähetas võistlusele Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit.

Loe võistlusest pikemalt siit
Rohkem pilte võistlusest leiate meie Facebooki kontolt või Katuseliidu lehelt.