Võidukas Baltroof

baltoof2016a22.-23.aprillini Tallinnas toimunud rahvusvahelisel noorte katusemeistrite mõõduvõtul Baltroof 2016 saavutas meie Rakvere pikaajaline meeskond koosseisus Edgar Karpov ja Siim Moldau metallkatuste kategoorias kindla esikoha! Samad noormehed võitsid sama võistluse ka kaks aastat tagasi Lätis ja esindasid Eestit Rumeenias toimunud maailmameistrivõistlustel. Sealt naasti hõbemedalitega. Sel korral toimuvad maailma parimate noorte katusemeistrite võistlused Poolas, Varssavis.

Baltroofil tuli metallkatuste valdkonnas paigaldada tsingitud terasest topeltvaltskatus kindlate elementidega – katusepealne renn, süliti, paigaldada Fakro katuseaken ja lahendada nõuetekohaselt vintskapi sidumine katusega. Ülesanne oli ajamahukas ja päris valmis ei jõudnud ülesannet ükski võistkond, kuid ka siin olid võitjad kõige võimekamad.

Kui IFD (maailma katuseliitude organisatsioon) maailmameistrivõistlustel peetakse üliranget arvestust võistlusülesande kinnipidamisest, siis siinkirjutaja hinnangul on Baltroofi korraldus sisukam, hinnates ka plekksepaoskuste kõrval isemõtlemist ja sõlmede lahendamist parimal võimalikul moel. Seeläbi näeme igal korral just sellel võistlusel alati erinevaid lähenemisi ja põnevaid lahendusi. Valtsplekk-katuste juures ei ole kunagi mustvalgeid ja ainuõigeid lahendusi. Täita tuleb standardites ettenähtud norme, kuid alati on võimalik teha paremini. Seda demonstreerisid ka seekord kõik võistlusel esinenud võistkonnad.
baltoof2016b

Baltroofist võtsid seekord osa lisaks Eesti meeskondadele külalised Lätist ja Venemaalt, kuid kõikides kategooriates jäid kõrgemad kohad seekord Eestisse. Lätlased on Baltroofi alati võtnud kui võimalikku treeningvõistlust koduste meistrivõistluste eel ja see ei ole etteheide. Eesti katusemeistritel on lätlastelt korralduslikus mõttes ja võistluse populariseerimisel palju õppida – Lätis osaleb igaaastaselt samalaadsel mõõduvõtul kordi enam meeskondi, võitjad saavad vajalikke kutseeksami lisapunkte ja süsteem motiveerib registreeruma maksimaalselt huvilisi. Baltroof 2016 oli Tallinnas korraldatud väga kõrgel tasemel ja selle eest täname kõiki, kelle pingutuse tulemusel selline üritus sündis.

AS Toode oli Baltroof 2016 suursponsor.

Rohkem pilte leiate meie Facebooki kontolt.
Pikem ülevaade võistlusest