AS Toode sai 25

12.märtsil täitus AS Toode´l, Eesti teraskatuste ja vihmaveesüsteemide tootjal 25.tegevusaasta. Veerandsaja aastaga on AS Toode kasvanud üheks suurimaks ettevõtteks oma valdkonnas kogu Baltikumis ja Soomes. 1991. aastal alustati Sauel erinevate metallitööde ja masinaosade tootmisega, millest läbi peamise sihtturu Soomes arenes koostöö sealsete teraskatuste tootjatega. Aastast 1994 alustati Eesti turul õhukesest kaetud lehtterasest toodetud populaarsete katusematerjalide müüki. Kiiresti lisandus tootmise alustamine Eestis, Saue tehases. AS Toode laienes maakonnakeskustesse ja tänaseks kaetakse kõiki maakondi. Ettevõte on ainus teraskatuste tootja, kes oma tooteid ise paigaldab. Läbi selle võetakse enda kanda kõik paigaldusega seotud riskid, mis annab tellijale ja lõpptarbijale turvatunde. Kliendid on selle mudeli hästi vastu võtnud, sest enamus riske ehitustöödega seondub just paigaldusalase pädevusega.

1999.aastal avati esindus Riias ja kaks aastat hiljem Vilniuses. 2012.aastal omandati Soome tootja JanLa OY ja rajati uus tehas Helsingi lähedale Nurmijärvile. Soomes kasutab AS Toode JanLa OY kaubamärki ja on tänaseks laienenud mitmesse Soome piirkonda. „Kliendid on meid nende aastate jooksul palju õpetanud, õnneks oleme nende soove ja tähelepanekuid hoolikalt kuulanud ja võimalusel ellu viinud. Loodetavasti on selle koosõppimise ajal tehtud apsud meile andeks antud, sest paljude partneritega oleme koos töötanud ettevõtte loomisest alates. Kuid peamine edu võti on olnud töötajates, kelle lojaalsus ja teotahe on olnud Eesti mõistes erakordsed. See on tõesti olnud hea meeskond“, kirjeldab ettevõtte eduka tegevuse võimalikke põhjusi üks asutaja ja peadirektor Aivo Rosenberg.

AS Toode toodab ja paigaldab teraskatuseid, vihmaveesüsteeme, katuse turvatarvikuid, metallist seinakattelahendusi. Väga suurt rõhku pannakse plekksepaoskuste propageerimisele ja seeläbi tuntakse ettevõtet käsiplekitööde eestvedajana. Läbi selle on AS Toode püsiv partner väga paljudele edukatele Eesti ehitusettevõtetele, eriti tuleks mainida moodulmajatootjaid, kelle edu eksportijatena on hästi teada. AS Toode plekksepatöökojad toodavad erinevaid tooteid kõigile soovijatele rätsepatööna mitmes maakonnakeskuses üle Eesti. Suurimad töökojad on Sauel, Tartus, Pärnus, Narvas ja Raplas.

AS Toode osaleb aktiivselt Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu töös, olles selle asutajaliige. AS Toode algatusel on loodud rahvuslik katuseehitusstandard metallkatustele ning osaletakse Eesti kutsehariduse korraldamisel ning püütakse maksimaalselt kaasa rääkida katuseehitusalase seadusloomega tegelemisel. AS Toode eesmärgiks on olla püsiv partner nii ehitusettevõtetele, kuid väga oluliseks peetakse just majaomanikke. AS Toode on kogu tegevusaja jooksul andnud katuse ligi sajale tuhandele kodule üle Baltikumi ja Soome. Eriti oluliseks peab ettevõte rõhutada, et kvaliteetse lõpptulemuse saavutamiseks saaksid koduomanik, tootja ning paigaldaja olla otsekontaktis ilma vahendajateta.

Siit saab vaadata vaid killukest meie ajaloost pildigaleriina
Pildigalerii juubelipeost
Loe lisaks: veerandsada aastat katuseid

Ettevõte omab ISO9001 kvaliteedijuhtimise sertifikaati ja on Eesti Kaubandus-tööstuskoja ning Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu liige.