Ekslusiivsed metallkatused

Kolme Eesti katusemeistrite ettevõtte plekksepad ja katusepaigaldajad läbisid titaantsingi (täistsink) töötlemis- ja paigalduskoolituse Varssavis, Rheinzinki tehase  koolituskeskuses. Nelja päevase koolituse käigus läbiti teoreetiline ja praktiline osa, kus said selgeks titaantsingi käitumise eripärad. Praktilises pooles valmistati mitmeid katustel esinevaid sõlmesid (korstnaümbrus, ülespöörded, räästalahendus jpt.) ja õpiti korrektselt paigaldama vihmaveesüsteeme.

 

Titaantsink ehk täistsink saadakse puhta tsingi, millele on lisatud vaske ja titaani, sulamina . Titaantsink analoogselt vasega  ei korrodeeru, selle omaduse tõttu kasutatakse teda pika kestvusega ning ühiskondlikult tähtsate objektide katuste ja fassaadise katmiseks. Toodetakse nii rullides kui lehtedena,samuti valmistatakse titaantsingist erineva kujuga katusesindleid, -paneele ja -profiile. Lisaks loomulikule tsingi toonile patineeritakse tööstuslikult  titaantsinki erinevates mattides toonides.

 

Eestis valmistatakse aasta jooksul 1-4 titaantsingist  katust või fassaadi, mida on ilmselgelt liiga vähe ja tuleb tunnistada, et eksklusiivsemate metallkatuste osakaal meie turul on väga väike. Erinevad metallkatused vajavad veidi spetsiifilisi töövõtteid ja teadmisi ja seekordne koolitus oli üks samm valmisolekuks ka Eestis kvaliteetsemaid lahendusi metallist pakkuda. Tuntuim Eestis tehtud titaantsink lahendus on Ahhaa-Keskuse kera. Konkursile Aasta Katus 2011 on esitatud kaks titaantsingiga lahendust, millest üks on AS Toode paigaldatud eramukompleksi fassaadi ja katuselahendus.

Lisainfot titaantsingist toodete ja lahenduste kohta:

https://www.toode.ee/tootekataloog/titaantsink