Katusemeistrite MM-i kolmas koht!

14.-16.novembril Šveitsis, Luzernis toimunud noorte katusemeistrite maailmameistrivõistlustel saavutas meie hea partner OÜ KNOOBUS Eestit esindades kolmanda koha!

Metallkatuse võistlus
koosnes kaldkatuse katmisest klaasvahust soojustuspaneeliga, korrektse aluskatte ja hüdroisolatsiooni paigaldamisest. Sellele paigaldati topeltvaltsliitega valtskatus titaantsingist toorainest. Lahendada tuli liited vertikaalpinnaga. Teise võistluspäeva käigus tuli lahendada samuti topeltvaltskatus, seekord vasest. Võistlusülesanne sisaldas neelude lahendust, katuseakna paigaldust, ümara toru läbiviigu ja vihmaveesüsteemi lahendamist. Vabakavas paigaldati firma Prefa fassaadilahendust alumiinium seinaplaatidest.

Kõik eelpooltoodud materjalid on meie turul üsna tundmatud, kuid eriline tänu tuleb öelda OÜ KNOOBUS meeskonnale suurepärase kodutöö eest enne võistlust. Lääne- ja Kesk-Euroopas on metallkatuse mõiste oluliselt laiem kui Põhjamaades. Meil enimkasutatav tsingitud teras jääb populaarsusest alla nii vase kui titaantsingi ja isegi alumiiniumi kasutamisele katuse- ja fassaadilahendustes. Kindlasti avardas osavõtt võistlusest Eesti meeskondade silmaringi, kuna tuli jagu saada lahendustega, millega koduregioonis kokku ei puututa.Fotod: All vasakul esimese päeva ülesanne, paremal all teise päeva võistlustöö lõpptulemus

Eestile tõid poodiumikohti veel lamekatuste esindus OÜ BRIKKS BALTIC, kes lisaks kohustusliku kava kolmandale kohale võitis kuldmedali IFD Presidendi konkursil, mis hindas loomingulist lähenemist ja lahendust. Eesti osales maailmameistrivõistlustel esimest korda, võistlustules oli ligi 30 meeskonda 10-st riigist.

Ülevaade metallkatuse võistlusest
Pikemat lugemist võistlusest Katuseliidu lehelt.