Osalesime katusemeistrite MM-l

25.-29.oktoobrini 2016 leidsid Poola pealinnas Varssavis aset järjekordsed noorte katusemeistrite maailmameistrivõistlused ja maailma riikide katuseliite koondava IFD aastakongress. Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit oli läbi rahvusliku eelvooru Baltroof 2016 selgitanud parimad noored sel kevadel Pirital ja seekord esindasid Eestit lamekatuse ja metallkatuse võistkonnad. Kui varasemal kahel mõõduvõtul on Eestisse tulnud kõiki karva medaleid, siis seekord läks veidi tagasihoidlikumalt. Pronksmedali said kaela lamekatuse valdkonnas Brikks Baltic OÜ noored meistrid. Palju õnne neile edu puhul! Metallkatuste osas meie varasemad MM-i hõbedased ja suurte kogemustega OÜ Katusekeskus (AS Toode Rakvere esindus) meistrid Sten Randmaa ja Edgar Karpov esikolmikusse ei jõudnud.

Millega metallkatuste võistlejad seekord rinda pidid pistma? Võistlus oli läbiviidud kolmepäevasena. Esimesel kahel osaleti nö. kohustuslikus,viimasel vabakavas.

task1Esimene ülesanne nägi ette 0,70mm alumiiniumplekist (tootja Prefa) valtsplekk-katuse paigaldust pinnale, milles asus kumer vintskap. Sellise vintskapi juures muutub oluliseks kumera neelu moodulitest korrektne valmistamine. Lisaks on alumiinium kui materjal kergelt purunev ja nõuab teatavaid erioskusi. Tuli paigaldada ka ripprennid ja siduda need katusega.

Teine kohustuslik ülesanne oli Poola tootja Pruszyński unikaalsete metallist moodulite, Velux katuseakna ja lisaplekkide paigaldus. Lisaks välisele poolele tuli korrektselt lahendada ka soojustusmattide paigaldus ja aluskatus (roovid, distantsliistud). Keerukuse lisamiseks oli võistlusstendile moodustatud liitumine seinaga, mille veekindel lahendamine oli ülesande loogiline osa.

task2Vabakava jooksul tuli eelmise kahe päeva jooksul kasutatud stendi seinaosa katta samuti tootja Pruszyński rombja seinapaneeliga Karo345. Toode on meile tuttavast tsingitud ja mati värvkattega terasplekist, kuid kahjuks on see visuaalselt unikaalne lahendus meie regioonis siiani üsna tundmatu. Vabakavas hinnatakse lisaks tehnilistele nüanssidele ka fantaasiat, seeläbi moodustuvad seintele alati peamiselt võistlevat riiki iseloomustavad sümbolid – lipud, vapid, värvid.

Samalaadsed kolm erinevat ülesannet tuli lahendada ka kivi- ja lamekatuse valdkonna võistlejatel. Metallkatuste võistluse esikolmik oli Poola, Läti ja Slovakkia.

Vaata põhjalikku fotogaleriid Katuseliidu kodulehelt


Lisalugemist:
Võidukas Baltroof 2016 – ülevaade Eesti eelvoorust, mis toimus kevadel Pirital
2015.aasta IFD kongressi ülevaade
2014.aasta MM-i ülevaade
2012.aasta MM-i ülevaade

Noored meistrid lähetas Varssavisse Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit. AS Toode on liidu asutajaliige.

EKFML logo