RotoQ katuseaknad saab paika kruvivaba paigaldusega

Mida teha, kui mingil põhjusel on koju vaja rohkem ruumi? Selle asemel, et otsida suuremat elamispinda, tasub vaadata kriitilise pilguga olemasolevat majapidamist. Tihtipeale pakub just katusealune võimalust ilma elukohta vahetamata olemasolevat eluruumi piisavalt laiendada. Katuseaknad võimaldavad muuta kolikambritena kasutatavad katusealused hubasteks ja valgusküllasteks elu- või tööruumideks kiiresti ning ilma eelarvet lõhki ajamata.

Kui katuseehitajad hindavad katuseakende paigaldamise juures tavaliselt konstruktsioonide tugevust, lihtsat ja ohutut aknaraamide monteerimist ja demonteerimist ning äärisepleki õiget ühendust katusematerjaliga, siis kasutajad soovivad, et aknaid oleks mugav käsitseda, et need oleksid vastupidavad ning näeksid head välja ka peale pikaajalist kasutamist. Lähtudes nii katuseehitajate vajadustest kui ka kasutajate soovidest on Roto välja töötanud uuenduslikud RotoQ puidust pöördavatavad aknad, mis on silmapaistvalt hea välimusega, äärmiselt vastupidavad ning mis kõige olulisem – nende paigaldamine on ülimalt lihtne.

RotoQ – klikk ja aknad ette

„RotoQ paigaldus on konkurentsitult kõige lihtsam võrreldes teiste katuseakendega, sellega peaks hakkama saama iga ilma ehitusalaste teadmisteta, kuid vähegi käteosav pereisa,“ tutvustab aknaid VBH Estonia tootejuht Tarmo Väli. „RotoQ juures on kasutatud unikaalset kruvivaba n-ö klikk-paigaldust, kus kuuldav heli – klikk – annab paigaldajale märku detaili korrektsest paigaldusest. Selline unikaalne paigaldusviis on muutnud RotoQ katuseaknad populaarseks kõikjal Euroopas.“

„Tänaseks olen katuseaknaid paigaldanud üle 12 aasta,“ räägib Roto tehase poolt koolitatud ja tunnustatud paigaldaja Ragnar Toomsalu. „Kui veel mõned aastad tagasi olid kliendid väga hinnatundlikud ning aknavalikul oli esmatähtis hind, siis nüüd on üha enam otsustav kvaliteet ja midagi pole teha – siin langeb liist RotoQ katuseakende kasuks. RotoQ puhul on tegemist erakordselt lihtsa paigaldusega. See võib tunduda naljakas, kuid nn RotoQ klikk on väga mõnus märguanne sellest, et aken on kindlalt paika saanud, ja mitte ainult paigas, vaid ka väga kindlalt hermeetiliselt suletud kogu akna perimeetris.“

Innovatiivne klikk-paigaldussüsteem võimaldab akna korrektset paigaldamist katusele ilma igasuguse eelneva koolituseta. Loobutud on välistest kruvidest akna katteplekkides, mille tulemusena on tagatud pikaajaline hermeetilisus, ühtlasi teeb see paigaldustööd lihtsamaks. Lisaks on RotoQ akendel reguleeritavad pöördtelghinged, mis võimaldavad akna täpset paigutust pärast paigalduse lõpetamist, kaasa arvatud konstruktsioonide liikumist peale ehitusaega. Vea tegemise riski paigaldamisel välistab ka versioon all inclusive, mis sisaldab RotoQ Plus akent koos välise WD-soojustusploki, eelpaigaldatud paigaldusnurkade ja aurutõkkekilega.

Tõhus kaitse külma vastu

„Pean tunnistama, et enimmüüdud standardakendele ei ole turul RotoQ-le vastast, seda nii toote kvaliteedi kui ka energiatõhususe poolest,“ kinnitab Tarmo Väli VBH Estoniast. „Aknad on varustatud soojust isoleeriva plokiga, mis kaitseb maja soojuse kao eest ruumidest ning võimaldab optimaalse temperatuuri hoidmist majas.“

Tänu eelpaigaldatud välisele WD-soojustusplokile (RotoQ Plus aken) ja klaaspaketi soojusisolatsiooni kõrgele kvaliteedile on soojusjuhtivusarv nende akende puhul alates 0,78 W/m²K (aknal Q Plus 3P, kolmekihiline klaaspakett krüptoongaasitäidisega) kuni 1,2 W/m²K (aknal Q Standard 2S/2C, kahekihiline klaaspakett argoongaasitäidisega). Need väärtused vastavad energiasäästlike majade standardile.
Välimus räägib kvaliteedist

RotoQ aknad lausa õhkavad kvaliteeti. Need on valmistatud massiivsest puidust, millel on kolmekordne kaitse veeauru kahjuliku toime eest. Samuti hoiab spetsiaalne töötlus ära puidu tumenemise UV-kiirte toimel.

RotoQ Plus aken on jäik ja tugev võrreldes teiste katuseakende profiilidega, kuid oma välimuselt kaunis ning elegantne. Siin ei ole disainerid allahindlust teinud. Massiivne profiil lubab suuri aknamõõte (nt 1140 x 1800 või 1340 x 1600 mm).

„RotoQ akende jaoks on valmistatud uusimate tööstusdisaini trende järgides väga rikkalikus valikus sisemisi ja väliseid lisatarvikuid,“ rõhutab VBH Estonia esindaja Tarmo Väli. „Näiteks on võimalik kaugjuhtimispuldi abil reguleerida välimist päikesesirmi. Samas ei pea elektrilahendused olema toodud aknani välja. Lahendusi on palju nii erinevate sisekujundusstiilide kui ka erinevate maitse-eelistuste jaoks.“

Kõrge kvaliteedi märgiks annab tootja RotoQ akendega kaasa 15-aastase garantii nii klaaspaketile, aknasulustele kui ka esmakordselt puitosale.


Roto tooteid müüvad kõik AS Toode esindused üle Eesti, tutvu tooteinfoga siin