Roto katuseaknad

Ülaltavatav Roto Q

Meil on hea meel teile teatada, et Roto lisas oma tootevalikusse uue akna – ülaltavatava katuseakna RotoQ. Jah, just nimelt ülalt avatava! Altavatavate akendega on Roto juba saavutanud oma turuosa ning võitnud paljude katusemeistrite ja klientide poolehoiu. Kuid see ei ole muutnud olematuks tõsiasja, et endiselt on suurim nõudlus lihtsa avanemisega ülal asuva käepidemega katuseakendele.


Olulised RotoQ eelised:

– Uudne klikk-paigaldussüsteem – aknadetailide paigaldusel kostub klikk-heli kinnitab õigeid paigaldusvõtteid
– Soojusisolatsioon Uw= 1,20 W/m²K – väga hea soojapidavus juba standardakna puhul
– 3x krüptoongaasiga klaaspaketi korral Uw = 0,77 W/m²K
– Massiivne puit , võimalikud suured mõõdud nagu 114 x 180 cm – st. ühe aknaga rohkem valgust
– 15-aastane garantii – klaaspaketile, aknasulustele ning uudsena ka puitraamile
– Reguleeritavad pöördhinged – aknaraami on võimalik järelreguleerida
– Mugav käepide ja harmooniline sobitumine katusega – st suurepärast funktsionaalsust ja kaasaegset disaini

Paigaldusvideo

RotoQ akendega püüab Roto juurutada lihtsat ja tööriistavaba paigaldust. Nii ei sisalda katuseaken rohkem kruve, kui vaid neid, mis akent katuse küljes hoiavad. Sama kehtib ka kõikidele lisatarvikutele, mida tööriistavabalt aknale paigaldatakse.


Top-svingavanev katuseaken Designo R7


Designo R7 raami pöördtelg on tõstetud akna keskkohast selle ülemisele kolmandikule. Tänu sellele on akna ava suurem ning selle kasutamine mugavam. Aken avaneb pneumaatiliste amortisaatorite abil kergelt ning avaneva raami ülaosa ei tungi siseruumi. Asendifiksaator hoiab akent iseenesliku sulgumise eest tuuletõmbuse tagajärjel. Akent saab muretult avada kartmata sellega ära lüüa pead ning sellest välja vaadata, seistes akna all sirgelt.

Top-svingavaneva akna omadused:
– aknal on ainulaadne avanemine
– lengile eelpaigaldatud soojustusplokk WD
– katuseaken on pakendis paigaldusvalmis, küljes on paigaldusvinklid
– aknal on uudne disain ja väliste katteplekkide uus värv (hall-metallik R703)
– katuseaknal on ka paigaldusjärgselt raami reguleerimise võimalus

Designo R7 on standardis soojustusplokita. Siiski soovitame tellida sellele aknatüübile soojustusplokk WD. Soojustusplokk hoiab ära väga kergesti tekkiva külmasilla katuseakna ja katusekonstruktsiooni vahel ning parandab kogu katuseakna soojapidavust 15%. TÄHELEPANU! WD soojususplokiga katuseaknal puudub tuulutusklapp.


Svingavanevad katuseaknad Designo R4 ja R6


Traditsioonilise keskel asuva avamisteljega aken Designo R4. Uude ajastusse astus ka traditsiooniline, keskelt avanev aken. Tänu uudsele disainile ja väliste katteplekkide uuele värvile (R703) sulandub Designo R4 hästi kõiki tüüpi katusekattematerjalide ja katuse toonidega. Väliselt on R4 sarnane Roto top-svingavaneva Designo R7 aknaga. Tänu sellele on võimalik mõlemaid aknatüüpe kõrvuti ühtsesse gruppi paigaldada. Designo R4 tüübi aknad sobivad paigaldamiseks raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse, näiteks kõrgele paigaldatud akendena.

Svingavaneva akna omadused:

– katuseaken on pakendis paigaldusvalmis, küljes on paigaldusvinklid
– aknal on tehases eelpaigaldatud soojustusplokk (WD versioon) ja aurutõkkekile (WD versioon)
– uudne disain ja väliste katteplekkide uus värv (hall-metallik R703)
– katuseaknal on ka paigaldusjärgselt raami reguleerimise võimalus


Klapp-svingavanev Designo R8 – uus katuseakna põlvkond

Tänu maailma juhtiva aknasulustusmehhanisme tootva firma kogemusele on Roto kahesüsteemse katuseakna kõik funktsioonid juhitavad ühest, lengi alaosas asuvast käepidemest. Ülemisel kolmandikul asuv pöördtelg tagab avatuna ruumis efektiivse õhuvahetuse, võimaldades samas ka vaba ja mugava juurdepääsu avatud aknale. Akna turvalise pesuasendi tagab aknaraami automaatne riivistus. Uudse disainiga on ka akna multifunktsionaalne, eri asenditesse fikseeritav hõbedase tooniga aknakäepide. Kõik Designo aknad on varustatud tehases eelpaigaldatud soojustusplokiga. Nimetatud soojustusplokk ja akna süvendatud paigaldusasend katuses annavad standardse katuseakna U-arvuks väga head 1,2 W/m²K. 3x krüptoongaasiga klaaspaketi korral Uw = 0,80W/m²K. Kõik välised katteplekid on elegantset kaarjat vormi. Loobutud on nähtavatest välistest kinnitusdetailidest nagu nt kruvid. Uut kuju kroonib uus kattevärv – tumehall metallik (R703). Loomulikult annab maksimaalse kasutusmugavuse ülahingedega klappasend, mille 45º avanemisnurk (vt. pildil) tagab vaba juurdepääsu avatud aknale.

Klapp-svingavaneva akna omadused:

– aknalengile eelpaigaldatud soojustusplokk WD
– katusesse süvendatud paigaldusasend
– neljapunkti riivistus
– uus kattevärv – tumehall metallik

Designo R8 katuseaknaga kombineerimiseks sobib suurepäraselt uus svingavanev aken R6.
Väliselt on R6 seeria aknad identsed R8 seeria akendega ning sobivad paigaldamiseks raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse, kus multifunktsionaalsus olulist tähtsust ei oma.
Designo R6 aknaid on võimalik varustada puldist (versioon R6 RotoTronic EF) või seinapealsest lülitist (versioon R6 RotoTronic E) juhitava elektriajamiga.  Kõigi R6 RotoTronic akende standardkomplekti kuulub vihmaandur, mis rakendub automaatselt nii vihma, kui ka lumesaju korral.

Paigaldusvideo eesti keeles

Lisalugemist ROTO soojustusblokist WD – kuni 15% soojem aken!