Selgusid Eesti parimad katused

4. aprillil 2014.a. kuulutas Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit messil Eesti Ehitab 2014 välja konkursi Aasta Katus 2013 võitjad. Konkurss toimus traditsiooniliselt neljas kategoorias: lamekatused, kivikatused, metallkatused ja rahvuslikud katused. Konkursile said esitada töid kõik Eesti katusemeistrid Eestis asuvate tööde kohta, mis on valminud kahe viimase hooaja jooksul.. Hindamiskriteeriumite hulgast peetakse kaalukamaks just meistrioskustele keskenduvaid, tegemist ei ole pelgalt katuse arhitektuuri hindava konkursiga.

ˇüriisse kuulus insener, arhitekt, ajakirjanduse esindaja ja mitmed katuseehituseksperdid. Hinnatavaid töid ei olnud just ülearu, aga see ei tähenda mitte Eesti katusemeistrite kesiseid oskusi, vaid pigem liigset tagasihoidlikkust. Eestis on väga tugevaid katuseehitajaid ja Katuseliit kutsub juba praegu esitama oma õnnestunud töid konkursile Aasta Katus 2015.

Konkursil Aasta Katus 2013 võitjad kategooriate kaupa on:
Aasta lamekatuseks kuulutati OÜ KATUSETÖÖD paigaldatud Põhja-Eesti Regionaalhaigla lamekatusetöö.Aasta kivikatus on LIIWIMAA KATUSEMEISTER OÜ renoveeritud Vanemuise väikese maja katus Tartus.
Aasta metallkatuse asub Tallinna vanalinnas,  Rataskaevu tänaval, ehitajaks KINDEL KATUS OÜ.
Aasta parim rahvuslik katus on Tuudil asuv rookatusega talumaja, ehitajaks FIE TARMO VIIKMAA.

Ülevaadet kõigist kategooriatest saab vaadata siit:  http://www.katuseliit.ee/aasta-katus-2013/

Konkursi eesmärgiks on propageerida korrektset katuseehitust, hinnata ja märgata häid Eesti meistreid ja tuua nende tööd ja oskused avalikkuse ette. Eesti katuseehituse tase on kõrge, kahjuks jäävad teinekord suurepärased lahendused tellijate rahakoti taha ja riigiobjektidel ajast ja arust riigihanke seaduse taha, kuid oskajad töömehed on Eestis olemas.

AS Toode soovib kõigile v&otildotilde;itjatele palju õnne, enamusega konkursil osalejatega seob meid aastatepikkune suurepärane koostöö!