DRIPSTOP antikondensaatkangas

Antikondensaatkangas – kuni 25% soodsam lahendus!

Kui temperatuur ja niiskusolud jõuavad jahtudes teatud tasemeni (kastepunktini), niiskus kondenseerub teraskatusel profiilpleki alumisele küljele ja hakkab tilkuma, kahjustades kõiki allpoololevaid kihte. Tavapärasel meetodil kasutatakse selle probleemi lahenduseks aluskattekilesid, kuid tootearendus on jõudnud selles valdkonnas järgmisele tasemele.

DR!PSTOP LAHENDUS
Dr!pstop on spetsiaalne membraanidega kangas, mis kleebitakse profiilpleki alumisele küljele juba profileerimise ajal tehases ja see tagab tema suurepärase haakuvuse mistahes meie toodetava trapetsprofiiliga. Seega ei suurenda DR!PSTOP kile kasutamine ajakulu paigaldustöödele. Membraan on väga vastupidav vananemisele.

KASUTUSALA
Eelkõige soovitame DR!PSTOPi kasutamist keerulisemate niiskusoludega, aga samas kiiret paigaldust nõudvates projektides:
– lao- ja tootmishooned
– kaubahallid
– spordisaalid
– garaažid
– põllumajanduslikud hooned jms suuremad pinnad.

 

AS TOODE pakub DR!PSTOP kangaga lahendust järgmistele profiilidele:
TP45, TP20 (minimaalne toodetav kogus on 100 m²)

OTSENE KASU KLIENDILE
– Annab kuni 25% rahalist kokkuhoidu kasutatavate materjalide ja ajakulu kaudu. Katusel ei ole tarvis kasutada enam distantsliiste, aluskattekilet.
– DR!PSTOP ei ole nii aldis kahjustustele, mis võivad tekkida näiteks aluskatte paigalduse käigus.
– Lihtne puhastada (voolava vee või survepesuriga).
– Kiire paigaldus.

Vt. toimimispõhimõtet tutvustavat videot


SOOVITUSED

* Vältida tuleb kapillaarsuse suurenemise võimalust kattuvates piirkondades ja räästas. Selleks võib kasutada gaasi- või elektripõletit või muud sarnast vahendit
* Nagu kõikide külmkatuste korral, tuleb tagada paneelide ventilatsioon piki katuseharja ja räästa all
* Soovitame paigaldada räästale katuse tilkumist takistava servapleki
*  Katuse kalle on vähemalt 7°
* Uusehitiste katmisel, kus toimub vee aurumisprotsess värskest betoonist või krohvist, tuleb tagada lisaventilatsioon. Väga kõrge suhtelise niiskuse tõttu on tilkumine mingil määral siiski võimalik. See on normaalne
* Hoidke materjali otsese päikesevalguse eest
* Ärge kahjustage tekstiilpinda

DRIPSTOP-i laitmatu toimimise tagab toimiv tuulutus. Räästast peab pääsema juurde õhuvool, mis väljub harjalt. Puuduliku tuulutuse korral ei suuda kangas endasse siduda kogu tekkivat niiskust ja algab tilkumine. Vajadusel tuleb lisada ventilatsioonikorstnaid.

 

KAPILLAARSUS

Kapillaarsuseks DRIPSTOP-i kontekstis loetakse vedeliku võimet tõusta aluskangas ülespoole. Selline efekt tekib ka tavalises pesukäsnas, kus intermolekulaarsed jõud on suuremad kui jõud vedelikus endas. Ehituslikust vaatenurgast on oluline selle nähtuse takistamine, kuna seeläbi võib pleki aluspind märguda ja algab tilkumine. Nähtuse vältimiseks on oluline, et paanide jätkukohtades ei kasutataks kangast ülekatte osas pealemineval paanil. Külgülekattes valmistab tootjatehas lehed juba nii, et ülekatteosas kangast ei ole, probleem jääb aga alles risti ülekatetes. Seal tuleb ülekatte osas kangas eemaldada. Samuti tuleb kangas eemaldada räästas kuni 50mm ulatuses seal, kus toimub vedeliku kukkumine renni. Vastasel juhul “voolab” vesi ülesmäge tagasi ja tilgub renni taha.

VÕIMALUSED KAPILLAARSUSE VÄLTIMISEKS

A. KUUMUTAMINE
Kuumutamiseks kasutatakse fööni või gaasipõletit kuni maksimaalse temperatuurini 680°C. Tarvis on kuumutada membraani ja vältida pikaajalist metalli kuumutamist, kuna see võib kahjustada värvi- ja tsingikihti ning lõikeservad lähevad kiirelt hiljem rooste. Kuumutamine on kõige efektiivsem ja kiirem meetod.


B. LÕIKAMINE VÕI LAKKIMINE
Lõikamine on mehaaniline tegevus ja võib vigastada pleki kaitsekihte, lisaks võtab meetod palju aega ei ole just ülearu täpne. Soovitame vältida või kasutada vaid väikeste koguste korral. Lisaks kasutatakse veel ülekatteosa lakkimist, kuid see ei pruugi sobida kõikide pinnakatete korral.PUHASTAMINE JA HOOLDUS
Kui tekstiil on määrdunud, siis puhastage see enne plaatide katusele kinnitamist. Vajaduse korral hooldage tekstiili nii, et see oleks puhas. Puhastamiseks võib kasutada survepesu. Veele võib lisada seepi. NB! Tegemist on väga tugeva liimiga. Pärast metallile liimimist on tekstiili võimatu eemaldada. Kordusliimimine ei ole võimalik.

NB! Transportimisel ja tõstmisel ettevaatust troppide asetamisel, võivad kanga servast lahti rebida!

Tehniline info (inglise keeles)