Trapetsprofiil TP15

Tooteinfo

TP15gray

 

Kasutusala: seinad (TP15A, TP15B, TP15V)
Kasulik laius: 1134 mm
Profiili kõrgus: 13 mm
Materjalide paksus: 0,45mm…0,70mm

Toodete käsitlemine ja ladustamine

Plaadid laaditakse transpordilt ehitusplatsile eelnevalt rajatud alusele, mis asetseb vähemalt 20cm kõrgusel maapinnast ja koosneb vähemalt meetri tagant asetatud põiktugedest. Soovitav on plaate transportida pealtlaetava kraanaga autoga. Plaadid on üldjuhul tehases kokku pakitud ja on kraana ja raamiga hõlpsalt tõstetavad. Kraana puudumisel tuleb plaadid ükshaaval koormast maha tõsta. Siinkohal tuleb vältida plaatide hõõrdumist teineteise vastu, plaate tõstetakse, mitte ei tõmmata! Plaadi teravad lõikeservad võivad vigastada alumise plaadi viimistletud pinnakatet.

Tehase transpordi korral tuleb veenduda  toodete terviklikkuses, võimalike puuduste ja vigastuste korral tuleb KOHESELT võtta ühendust AS Toode müügiesindusega. Vastuvõtja allkiri saatelehel on siduv, hilisemat pretensiooni ei pruugita lahendada. Igal kliendil on õigus küsida AS Toode garantiitingimusi paberkandjal. Defektset toodet ei tohi kasutada!

Õhukesed teraslehed võivad kergelt painduda, seega tuleb neid käsitleda ettevaatlikult. Lisaks võivad plaadid kergelt venida. Plaate ei tohi tõsta vaid kahest otsast hoides! Võimalikud tekkinud kriimustused jm pinnakatte kahjustused likvideeritakse spetsiaalsete aerosoolvärvidega. Parandusvärvi ei toodeta vaid mattpolüester pinnakattele!

Tsingitud plaate ei tohi ladustada välitingimustes tihedas pakis. Külmadel ja niisketele perioodidel võib tsingitud lehtedele tekkida “valge rooste” loetud tundidega. Seetõttu tuleks tsingitud tooteid ladustada kuivades siseruumides või paigaldada koheselt peale tarnet. Plaate tuleb kaitsta otseste sademete eest ja vältida vee ja niiskuse kogunemist plaatide vahele. Värv- ja plastikkattega plaate võib pakendamata ladustada kuni kaheks nädalaks. Pikemal ladustamisel järgida tsinkplaatide ladustamise reegleid.

 

Paigaldamine

Plaatide paigaldamist alusta seina parempoolsest servast või kõige pikemast paanist (niimoodi on parem paani rihtida vertikaalseks / horisontaalseks) . Plaadid paigaldada risti seina alumise servaga.

Plaatide töötlemisel mitte kasutada abrasiivlõikeriistu! Loe pikemalt ketaslõikuritega lõikamisega (sh.külmlõikeketastega) seonduvast.

Ülekate. Profileeritud plaatide külgülekate teha tavaliselt poole laine ulatuselt. Kui liitekohale esitatakse veetiheduse nõue, on soovitav teha ühe lainega ülekate või kasutada pikipaanitihendit või mastiksit. Ühe lainega ülekatet ei tohi teha tsingitud plaatide korral!
Plaatide otsülekate teha roovilaua kohal ülekattega 100 mm. Kruvikinnitus peab jätkukohal olema iga laine põhjas.

Kinnitus. Plaatide kinnitamiseks puitroovitusele kasutada tihendiga kruve 4,8x25mm, mis keerata profiili laine põhja. Tööriistaks sobib tavaline siduriga elektri- või akutrell. Kruvide kulu on keskmiselt 6 tk. ruutmeetrile. Plaatide otsad kinnitada üle ühe laine, paanide pikijätkudes iga laine põhjast ja  plaadi keskel iga roovilaua külge 2-3 kohast. Pikkade või kõrgete hoonete katteplaatide kinnituskruvid paigutada vastavalt projektile.

Külgülekate ja lisaplekid kinnitada kruvidega või tõmbneetidega, samm kuni 500 mm.

 

Puhastamine ja hooldamine

Plaatide töötlemisel tekkinud terasepuru tuleb hoolikalt eemaldada harja abil. Määrdunud plaate võib puhastada koduses majapidamises kasutatavate puhastusvahenditega (lahusteid ega muid tugevatoimelisi kemikaale mitte kasutada). Loe hooldusest ka üldistest nõuannetest eespool. Pinnakatte vigastamisel kasutada parandusvärve.


Loe lisaks:
Terastoodete hooldusjuhend
Garantiitingimused
Toimivusdeklaratsioonid